Włącz kontrast
Miasta Krosna
bip.gov.pl

wyszukiwarka zaawansowana

eTablica ogłoszeń

ePUAP 2

Platforma zakupowa Gminy Miasto Krosno

Obrady Rady Miasta Krosna
Jesteś tutaj:
TREŚC JEST ARCHIWALNA

Ogłoszenie o otwartym naborze na partnera spoza sektora finansów publicznych do wspólnej realizacji projektu

RI.041.55.1.2018.G                                                                                                Krosno, dnia 15.01.2018 r.
 
 
Ogłoszenie o otwartym naborze na partnera spoza sektora finansów publicznych
do wspólnej realizacji projektu
 
Gmina Miasto Krosno, działając zgodnie z art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014 – 2020 (Dz. U. z 2017 roku poz. 1460, 1475), ogłasza otwarty konkurs na wyłonienie partnera spoza sektora finansów publicznych do wspólnej realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, działanie 6.3. Rewitalizacja przestrzeni regionalnej.

 
 


 
1. Opis projektu
 
Projekt realizowany będzie przez Gminę Miasto Krosno oraz Muzeum Podkarpackie w Krośnie w partnerstwie z wyłonionym w wyniku niniejszego naboru partnerem projektu pn. „Rewitalizacja obiektów użyteczności publicznej w celu nadania im nowej funkcji społecznej”. Projekt przewiduje utworzenie kompleksowej oferty aktywizującej społecznie, kulturalnie i zawodowo mieszkańców obszaru rewitalizacji. Przywrócenie/nadanie nowych funkcji obiektom objętym projektem pozwoli na stworzenie kompleksowej oferty będącej odpowiedzią
na zidentyfikowane w Programie Rewitalizacji Miasta Krosna na lata 2016-2023 (http://www.krosno.pl/pl/dla-mieszkancow/program-rewitalizacji-miasta/konsultacje-spoleczne/) problemy, cele oraz kierunki działań służące eliminacji bądź ograniczeniu  występujących negatywnych zjawisk.

Główny problem przedstawiony w koncepcji przedsięwzięcia
Jak wynika z przeprowadzonej analizy potrzeb mieszkańców obszaru rewitalizacji, jednym z głównych problemów  jest brak przestrzeni do wspólnego, aktywnego spędzania czasu. Występuje nasilona potrzeba wsparcia osób w zakresie umożliwienia korzystania w miejscu zamieszkania z różnego rodzaju ofert m.in. spędzania wolnego czasu.
Występujące na obszarze rewitalizacji problemy społeczne tzn. znacząca liczba osób bezrobotnych oraz korzystających ze środków pomocy społecznej, niska aktywność społeczna mieszkańców, a także wysoka mediana wieku, wskazują na konieczność realizacji działań aktywizujących w różnych aspektach życia i dla rożnych grup wiekowych.
Dotychczas realizacja tych działań była niemożliwa ze względu na brak lub niedostosowanie istniejącej bazy lokalowej. Brak odpowiedniego zaplecza infrastrukturalnego oraz zły stan techniczny obiektów użyteczności publicznej mają znaczący wpływ na niski stopień aktywności społecznej i brak chęci do integracji z pozostałymi mieszkańcami. Dodatkowo wpływa to na brak motywacji
do podjęcia działań zmierzających do rozwoju osobistego, podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz aktywnego poszukiwania pracy, co prowadzi do pogłębiania się występowania zjawisk kryzysowych zarówno w sferze społecznej jak i technicznej. 
Ponadto budynki wraz z otoczeniem wymagają kompleksowej rewaloryzacji, po zakończeniu której powstaną warunki umożliwiające wykorzystanie i udostępnienie kompleksu dla działalności kulturalnej, edukacyjnej i społecznej. Obiekty usytuowane na obszarze rewitalizacji mają duży potencjał do tego, aby stać się ważnym dla Śródmieścia ośrodkiem kulturalnym, edukacyjnym i społecznym.
 
Głównym celem przedsięwzięcia jest ograniczenie problemów społecznych na terenach zdegradowanych poprzez wzrost aktywności oraz zwiększenie integracji mieszkańców obszaru rewitalizacji.
Cele szczegółowe:
  1. wzrost aktywności mieszkańców, w szczególności osób starszych poprzez zapewnienie im odpowiedniego miejsca do spędzania aktywnie wolnego czasu w towarzystwie osób
    w podobnym wieku,
  2. pobudzenie aktywności osób bezrobotnych poprzez możliwość organizacji w pobliżu ich miejsca zamieszkania np. kursów zawodowych, w tym umożliwiających przekwalifikowanie,
  3. zwiększenie integracji społecznej wśród młodych rodzin poprzez zapewnienie im miejsca
    do aktywnego wypoczynku z dziećmi.
Projekt przyczyni się do aktywnego procesu rewitalizacji w zakresie społecznym, kulturalnym technicznym oraz przestrzenno-funkcjonalnym.
Koncepcja ogólna przedsięwzięcia
I. Utworzenie w Dzielnicy Polanka  Centrum Aktywności Lokalnej w Polance, które zarządzane będzie przez Jednostkę wybraną przez wnioskodawcę - Zarządzający budynkiem prowadził będzie zajęcia aktywizujące dla dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie kultury. 
 
Zakres działań przewidzianych do realizacji:
  1. Modernizacja budynku Dzielnicowego Domu Ludowego w Polance (m.in. przebudowa sali głównej wraz z zapleczem oraz pozostałych sal, termomodernizacja budynku).
  2. Zagospodarowanie terenu wokół budynku wraz z parkiem, który połączony jest funkcjonalnie z budynkiem.
  3. Dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych.
  4. Dostosowanie budynku do obowiązujących przepisów zapewniających  bezpieczne korzystanie z budynku i terenu przyległego.
  5. Zakup wyposażenia niezbędnego do organizacji zajęć dla mieszkańców.
Realizacja ww. działań pozwoli na udostępnienie budynku pod działalność społeczną. Możliwa będzie organizacja zajęć np. edukacyjnych, podnoszących kwalifikacje zawodowe, kulturalnych, sportowych lub udostępnienie pomieszczeń w celu wspólnego, aktywnego spędzania czasu osób starszych, dzieci i młodzieży.

II. Projekt obejmuje modernizację obiektu zabytkowego w zespole staromiejskim - siedzibę Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Obiekt usytuowany na obszarze rewitalizacji ma potencjał do tego, aby stać się ważnym dla Śródmieścia ośrodkiem kulturalnym, edukacyjnym i społecznym.

Działania infrastrukturalne będą obejmować:
  1. Przebudowę, rozbudowę, modernizację i adaptację części budynku Muzeum Podkarpackiego w Krośnie.
  2. Uzyskanie nowych przestrzeni do celów kulturalno-ekspozycyjnych w dotychczas niezagospodarowanych częściach budynku i otoczenia.
Wykonane działania infrastrukturalne mają służyć działaniom społecznym:
  1. stworzenie nowej oferty spędzania czasu wolnego,
  2. nabywanie, podwyższanie, dostosowywanie kompetencji i kwalifikacji zawodowych niezbędnych na rynku pracy (przez praktyki zawodowe, staże w magazynach studyjnych,
    na ekspozycjach, pracowniach konserwatorskich),
  3. kontynuacja nauki dla osób młodych, u których zdiagnozowano potrzeby uzupełniania edukacji,
  4. wsparcie osób młodych w zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej,
  5. współpraca instytucji w realizacji wydarzeń i projektów kulturalno - edukacyjnych skierowanych do osób z dysfunkcjami.
2. Cel partnerstwa
 
Celem partnerstwa jest wspólne przygotowanie i realizacja projektu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, działanie 6.3. Rewitalizacja przestrzeni regionalnej.
 
3. Zakres zadań przewidziany dla Partnera obejmować będzie:
 
  1. współpracę przy przygotowaniu wniosku o dofinansowanie,
  2. współuczestnictwo w realizacji projektu, w tym zapewnienie kompleksowości działań związanych z ograniczeniem problemów społecznych na terenach zdegradowanych poprzez realizację działań wpisujących się w cel projektu, który planowany jest do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, działanie 6.3. Rewitalizacja przestrzeni regionalnej.

4. Wymagania dla Partnera
 
Partner musi być instytucją spoza sektora finansów publicznych, uwzględnioną na Liście kwalifikowanych partnerów określonych w typach beneficjentów dla działania 6.3. RPO WP opisanych w Szczegółowym Opisie Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, który spełnia następujące wymagania:
  1. Kandydat na partnera musi wykazać zgodność działania z celem partnerstwa.
  2. Kandydat na partnera musi zadeklarować wkład rzeczowy, osobowy lub finansowy
    w realizację celu partnerstwa.
  3. Kandydat musi wykazać się doświadczeniem w realizacji projektów o podobnym charakterze.
  4. Proponowane działania partnera muszą być zgodne z dokumentami obowiązującymi
    dla działania 6.3. RPO WP opisanymi w Szczegółowym Opisie Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 – brak zgodności skutkuje odrzuceniem oferty.
  5.  Kandydat nie jest powiązany z Ogłaszającym konkurs w rozumieniu załącznika nr I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu.
  6. Kandydat nie może  podlegać wykluczeniu z możliwości otrzymania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej na podstawie: art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r.
    o finansach publicznych (t.j. Dz. U. 2016 r. 1870 ze zm.) art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. 2012 r. poz. 769 ze zm.), art. 9 ust. 1 pkt 2a ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary ( t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1541 ze zm.)
 
5. Oferta powinna zawierać:
  1. Dokument potwierdzający status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących (kopia wyciągu z KRS lub innej właściwej ewidencji, uwzględniająca stan faktyczny
    na moment złożenia oferty).
  2. Opis koncepcji udziału w projekcie obejmująca opis spełniania wymogów.
  3. W przypadku działań o charakterze infrastrukturalnym – należy dołączyć informację
    o posiadanej dokumentacji technicznej oraz środowiskowej potwierdzającej gotowość
    do realizacji projektu.
  4. Oświadczenie o zapewnieniu współfinansowania projektu.
  5. Oświadczenie o braku powiązań z Ogłaszającym konkurs.
  6. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z możliwości otrzymania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.
 
6. Ocena ofert

Postępowanie konkursowe prowadzone będzie przez komisję konkursową powołaną przez Prezydenta Miasta Krosna. Ocena ofert prowadzona będzie dwuetapowo. W pierwszym etapie nastąpi weryfikacja wymogów formalnych konkursu. Oferty, które uzyskają pozytywną ocenę formalną zakwalifikowane zostaną do drugiego etapu oceny, jakim będzie ocena merytoryczno – jakościowa.

Metodologia przeprowadzenia oceny merytoryczno - jakościowej:
W ramach oceny możliwa maksymalna ilość punktów do uzyskania wynosi: 100, w tym:
1. Opis koncepcji udziału w projekcie (max 50 pkt), w tym:
1.1 Koncepcja komplementarna do zakresu przewidzianego do realizacji przez Gminę Miasto Krosno i Muzeum Podkarpackie –  25 pkt,
1.2 Koncepcja odwołująca się do rozwiązania problemów społecznych na terenie obszaru rewitalizacji – 25 pkt,
2. Zwiększenie atrakcyjności działań przewidzianych w projekcie (max 50 pkt), poprzez:
2.1 propozycję działań o charakterze nieinwestycyjnym odnoszących się do  zakresu projektu – 50 pkt.

Ilość punktów w ocenie merytoryczno – jakościowej określona zostanie jako suma punktów  uzyskana przez daną ofertę w ramach wskazanych powyżej kryteriów punktowych.
Postępowanie konkursowe przeprowadza Komisja Konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta Krosna. Komisja Konkursowa dokona wyboru oferty, która uzyska  największą liczbę punktów w trakcie oceny merytoryczno - jakościowej. Z przebiegu konkursu Komisja Konkursowa sporządza protokół.
Informacja o podmiocie, który zostanie wyłoniony w wyniku konkursu będzie opublikowana
na stronie internetowej Gminy Miasto Krosno (http://www.bip.umkrosno.pl/).
 
7. Termin, miejsce i sposób składania ofert
 
Termin składania ofert:
06.02.2018 r. do godz. 14:30
 
Sposób przygotowania ofert, termin i miejsce otwarcia ofert
  1. Oferta powinna być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy.
  2. Ofertę należy umieścić w zamkniętej kopercie z następującym oznaczeniem:
Urząd Miasta Krosna
Wydział Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestorów
ul. Lwowska 28a
38-400 Krosno
Oferta  na otwarty konkurs na wyłonienie partnera spoza sektora finansów publicznych do wspólnej realizacji projektu. Nie otwierać przed 06.02.2018 r. przed godz. 15.00.
  1. Ofertę należy złożyć w siedzibie Urzędu Miasta Krosna, ul. Lwowska 28 a, 38-400 Krosno, pokój  – pokój 01 – kancelaria ogólna w terminie 21 dni od dnia ogłoszenia konkursu tj. do  06.02.2018 r. do godz. 14.30. Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Urzędu Miasta Krosna, ul. Lwowska 28 a, pokój 304 w dniu 06.02.2018 r. o godz. 15.00.
Osobą wyznaczoną do kontaktów jest Izabela Urbanek – Urząd Miasta Krosna, ul. Lwowska 28 a,
38-400 Krosno. Sposób porozumiewania się:
  1. pocztą elektroniczną – urbanek.izabela@um.krosno.pl ;
  2. telefonicznie– 13 47 43 304.
 
8. Postanowienia końcowe
 
Zamawiający zastrzega sobie prawo do:
  1. zmiany warunków konkursu;
  2. odwołania konkursu, unieważnienia go w całości lub w części w każdym czasie;
  3. zamknięcia konkursu bez dokonania wyboru oferty;
  4. żądania szczegółowych informacji i wyjaśnień od kandydatów na partnera;
  5. podpisania umowy partnerskiej z kandydatem na partnera, którego oferta została najwyżej oceniona;
  6. w przypadku unieważnienia konkursu Gmina Miasto Krosno nie ponosi odpowiedzialności za szkody, jakie poniósł z tego tytułu podmiot zainteresowany złożeniem swojej kandydatury lub kandydat na Partnera, który dokonał zgłoszenia, a w szczególności nie ponosi odpowiedzialności za koszty poniesione w związku z przygotowaniem oferty;
  7. wyniki naboru zostaną ogłoszone na stronie internetowej w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Miasto Krosno;
  8. w przypadku złożenia oferty po terminie, pozostawia się ją bez rozpatrzenia;
  9. kandydat na Partnera może złożyć jedną ofertę w ramach naboru;
  10. oferta oraz wszystkie dokumenty do oferty powinny być podpisane przez osobę albo osoby upoważnioną/ne do reprezentowania kandydata na Partnera zgodnie z zapisem
    w dokumencie rejestrowym lub zgodnie z załączonym pełnomocnictwem;
  11. w przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiającej zawarcie umowy partnerstwa
    z wybranym w wyniku naboru partnerem, Gmina Miasto Krosno dopuszcza możliwość zawarcia umowy partnerstwa z podmiotem, który jako następny w kolejności został najwyżej oceniony;
  12. od ogłoszonego wyniku naboru nie przysługuje odwołanie;
  13. ofertę należy sporządzić w języku polskim w formie wydruku komputerowego.
powrot
Podmiot publikującyUrząd Miasta Krosna
WytworzyłIzabela Urbanek2018-01-15
Publikujący Izabela Urbanek 2018-01-15 11:52
Urząd Miasta Krosnaul. Lwowska 28a, 38-400 Krosno tel. (0048) 13-43 67 543 email: um@um.krosno.pl
Wygenerowano: 29 marca 2024r. 09:23:43
[ X ]
Nowe zasady dotyczące cookies W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.